Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Zostań Dziennikarzem

Dziennikarstwo obywatelskie... Nie masz dość brudnej polityki, tragedii i wynaturzeń w TV, czy innych mediach? Zapewne olbrzymia większość z nas ma dość przepełniania środków masowego przekazu złymi informacji i zdaje sobie sprawę z tego, że na Świecie, również w naszym kraju dzieje się więcej dobrego niż złego. I tu chodzi nie tylko o zwycięstwa Adama Małysza, czy Justyny Kowalczyk, kolejne zwycięstwo Tomasza Adamka, przeżycie i szanse na powrót do Formuły 1 Roberta Kubicy czy odkrycie przez polskiego naukowca kolejnej niezwykłej rzeczy. Są znawcy mediów, którzy twierdzą, że złe informacje są na tzw. zamówienie reklamodawców, aby prezentowane w nich produkty czy usługi bardziej kontrastowały z rzeczywistością.


Tak Zarabiaj

Jak dowodzą badania, wśród ponurego, ogarniętego złem świata, nawet tak banalne (a czasem wręcz znienawidzone przez widzów) reklamy artykułów takich np. jak proszek do prania, podpaski, czy pasta do zębów wydają się jeszcze lepsze, bardziej atrakcyjne, a świat dzięki nim jest barwniejszy i wręcz "może stać się lepszy". Dziennikarstwo obywatelskie w "Motocykliście" nie zmieni tej sytuacji, ale pozwoli stworzyć medium bez skrzywień spowodowanych subiektywizmem dziennikarzy (o wpływach i interesach nie będę się rozwijał). Rolą dziennikarstwa obywatelskiego (ang. citizen journalism) – jest przekazywanie informacji, przemyśleń i spostrzeżeń z tzw. pierwszej linii frontu własnego, interesującego podwórka. Spostrzeżeń nieskrępowanych zależnościami i układami, ponieważ angażujemy się w tego typu działalność nie dla kasy, a dla frajdy samorealizacji i tzw. prawdy obiektywnej. Zapewne nieco starsi użytkownicy pamiętają obraz motocyklistów rysowany przez większość mediów w latach 80tych i 90tych minionego wieku. Młodszym przybliżę, że chodzi o 2 obrazy: często wyśmiewanego listonosza na WSK lub Mińsku, oraz bandyty i narkomana na H-D, czy innym współczesnym motocyklu. Dziś znamy lekarzy i prawników, którzy ładując swoje życiowe akumulatory pozdrawiają nas na trasie, parkują motocykl na naszym parkingu, czy piją piwo i opowiadają niezwykłe historie na zlotach, czy w knajpach. Z pośród wielu polityków, którzy jeździli i jeżdżą motocyklami, z powodzeniem mogę stwierdzić, że mieli zwykle największy dystans i obiektywizm do rzeczywistości i tego, czym się zajmowali. Wiem jak trudne było blisko 10 lat temu wprowadzenie na stałe do ramówki TVP1 tematu motocykli i jak bardzo trzeba było "przemycać" felietony normalizujące obraz naszego środowiska, które mówiły o "jasnej stronie mocy" i oglądało je ponad 3,5 mln widzów.

Dziś motocyklistów bardzo często próbuje się rysować jako dawców, psycholi, samobójców, którzy wyruszając w trasę przywiązują sobie linkę do szyi, aby nie jeździć na wózku. Czas zaprotestować i przedstawić Twoją normalność, szacunek do życia, dzieci, bliskich, bo któż bardziej może kochać i szanować życie od motocyklisty, który całym sobą, wszystkimi zmysłami i każdym receptorem chce je czerpać garściami... to prawda, że w życiu dzieje się zbyt wiele złych rzeczy, ale zamiast nimi straszyć, dawajmy innym te doświadczenia jako przestrogę, dobrą radę, szkołę życia wyniesioną z cudzego doświadczenia – aby mogli uniknąć traumatycznych przeżyć. Nie straszmy dramatem i nie każmy się ludziom kryć po kątach i bać wszystkiego, co nie zostało podane na talerzu jako jedyne słuszne... "Motocyklita" jest miejscem, w którym każdy może przy zachowaniu minimum norm społecznych wyrazić WPROST to, co go urzekło, zafascynowało, czy wzruszyło. To właśnie przed dziennikarstwem obywatelskim stoi wyzwanie zwane przez niektórych misją pt.: przekazać obraz rzeczywistości w jego prawdziwej formie, bez układów. Informacja i wymiana doświadczeń nie skrępowana celami polityczno-biznesowymi to obszar, w którym jako "Motocyklista" chcemy istnieć, to przestrzeń, którą Wam, użytkownikom jako ludziom szczególnie ceniącym wolność, chcemy zaproponować jako alternatywę dla większości wielkobudżetowych mediów, w których zacierają się nieprzekraczalne dotychczas granice.

Oddajemy w Wasze ręce narzędzia, które łatwo i przyjemnie pozwalają wprowadzać informacje przez Was przedstawiane i będziemy doskonalić i zwiększać funkcjonalności w oparciu o Wasze oczekiwania. Bądźcie prawdziwi, bądźcie sobą tak jak to się dzieje na co dzień i... piszcie... wysyłajcie... współtwórzcie... najstarszy tytuł motocyklowy w Polsce. Współtwórzcie Waszego "Motocyklistę"... wszak jak mawiają ludzie sukcesu, lekarze i pacjenci: Nauka na własnych błędach jest najdroższym i najbardziej bolesnym sposobem zdobywania wiedzy i doświadczenia. Pomóżmy więc nowym adeptom motocyklistom obniżyć te koszty.

Zapraszamy do współpracy

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Grudzień 2018 »
  N P W Ś C P S
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

  .:: Pogoda ::.