Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Historia

Motocyklista - pierwszy polski tytuł prasowy poświęcony motocyklom i ich użytkownikom. Pierwszy numer ukazał się w 1928 roku. Jego misją było odpowiadanie na potrzeby pionierów jednośladowej motoryzacji, możliwie najszybsze informowanie o ważnych wydarzeniach, popularyzacja motocyklizmu i rozwój branży motocyklowej. Ta misja, choć zmodyfikowana trwa do dziś.

Motocyklista okładka

Kolejny ważny moment w życiu "Motocyklisty" nastąpił w 1999 roku – kiedy to ponownie światło dzienne ujrzał "Motocyklista", tym razem jako stały dział bardzo prężnego i opiniotwórczego magazynu ogólnomotoryzacyjnego -"Motomagazyn", wydawanego przez wydawnictwo Prószyński i S-ka S.A. Pomimo upływu 71 lat misja "Motocyklisty" nie uległa zmianie i pozwalała nowej rzeszy miłośników motoryzacji przybliżyć się do tego dość hermetycznego grona współczesnych kowbojów. Właśnie w wydawnictwie Prószyński i S-ka przygodę z tym tytułem rozpoczęli niektórzy członkowie naszego obecnego zespołu redakcyjnego. Odchodząc po kilku latach pracy z mediów stricte motocyklowych popularyzowaliśmy motocykle i partnerstwo na drodze nie tylko w macierzystym "Motocykliście", ale także w takich tytułach jak: "Młody Technik", "CKM", "Cigaro", "Przeglad Motorowodny", "Styl Życia", "Highway", "Gazeta Wyborcza", "Życie Warszawy" czy publikacjach Wydawnictw Komunikacji i Łączności. Mieliśmy przyjemność jako pierwsi przeprowadzić polski test Ducati i V-Roda, konfrontacje największych cruiserów na rynku czy skuterów z dachem (BMW i Adiva). Przeprowadzaliśmy wielką miejską konfrontację, w której udział wzięły: skuter, motocykl, auto, rower i tramwaj, aby uświadomić, jak korzystnym środkiem transportu jest motocykl i skuter. Ważnym etapem realizacji tej misji było tworzenie i rozkręcanie jednego z pierwszych i obecnie jednego z największych forów motocyklowych na portalu jednej z gazet. Nie bez znaczenia była działalność w polskiej edycji Eurosport czy jedynym stałym cyklu materiałów popularyzujących motocykle i "cywilizujących" nas motocyklistów w ostatnim motoryzacyjnym programie emitowanym w TVP1, który oglądało ponad 3,5 mln widzów - "MotoexpressTV". Członkowie zespołu redakcyjnego uczestniczyli również w realizacjach motocyklowych epizodów w wielu filmach i serialach.
Po zamknięciu "Motomagazynu" przez nowego wydawcę, "Motocyklista" jako dział przestał automatycznie istnieć z końcem 2002 roku. Obecny wydawca odkupił prawa do tytułu "Motocyklista" od wydawnictwa Prószyński S-ka S.A. i od początku 2009 roku trwały intensywne prace nad kolejnym wcieleniem tego tytułu – tym razem w formie Niezależnego Portalu Motocyklistów.

Motocyklista okładka

UWAGA: Żadna z opisanych wyżej emisji "Motocyklisty" nie miała i nie ma nic wspólnego z wydawanym bardzo krótko ok. 2002 roku (bez stosownej rejestracji w sądzie, z naruszeniem prawa prasowego i bez prawa własności do tytułu) miesięcznikiem "Motocyklista".

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Grudzień 2018 »
  N P W Ś C P S
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

  .:: Pogoda ::.