Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: DUUST RACING Team w czołówce Motocrossowych ME

DUUST RACING Team w czołówce Motocrossowych ME

Zawodnicy DUUST Racing Team mają za sobą udany weekend na torze w Stelpe. Maks Chwalik pewnie wygrał rywalizację w ostatniej rundzie Motocrossowych Mistrzostwach Europy strefy North East.

Dobry występ na Łotwie zanotowała również Joanna Miller, która zajęła wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet EMX.

 

W miniony weekend na rewelacyjnie przygotowanym torze w Steple odbyła się ostatnia runda kwalifikacyjna Motocrossowych Mistrzostw Europy strefy North East. Na silnie obstawionych zawodach DUUSTa reprezentowała czwórka utalentowanych i perspektywicznych riderów.


W kategorii EMX65 o zwycięstwo w klasyfikacji łącznej walczył utalentowany Maks Chwalik, który przed zawodami w Steple przewodził stawce sześćdziesiątek. Zawodnik DUUST Racing Team w tym sezonie dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium wygrywając rundę w Cieszynie i Kovel. Łotwa była kolejnym przystankiem na drodze do finału Motocrossowych Mistrzostw Europy. W sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym młody zawodnik DUUSTa zaliczył dwie pechowe wywrotki zajmując piąte miejsce w stawce. Podczas niedzielnej rywalizacji rider z Gdyni nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym zawodnikiem strefy. Maks dwukrotnie zgarnął holeshota i pewnie wygrał oba wyścigi wygrywając rywalizację w strefie North East. Pozostali zawodnicy DUUSTa zdobyli cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej: Mikołaj Stasiak – 27, Piotr Kajrys – 30.

Klasyfikacja końcowa Motocross Europen Championship North East Zone
1.    Maks Chwalik (POL/DUUST) 165 pkt
17.    Mikołaj Stasiak (POL/DUUST) 33pkt
19.    Piotr Kajrys  (POL/DUUST) 23 pkt
29.    Jan Kotowicz (POL/DUUST) 10 pkt

Wśród pań na starcie łotewskiej rundy EMX stanęła najbardziej utytułowana polska zawodniczka Joanna Miller. Już sobotnia runda kwalifikacyjna na torze w Stelpe, którą riderka DUUSTa zakończyła na wysokim piątym miejscu, pokazała, że niedzielna rywalizacja będzie wyrównana. Po udanej rozgrzewce – 3 czas, w pierwszym biegu Asia Miller zajęła piąte miejsce. Z okrążenia na okrążenie niestety dawało o sobie znać kontuzjowane kolana i przeziębienie. Drugi wyścig reprezentantka DUUST Racing Team zakończyła na szóstym miejscu, kończąc sezon Motocrossowych Mistrzostw Europy na rewelacyjnym piątym miejscu.

Przed nami finał Motocrossowych Mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie 30 lipca w Loket. Do decydującej rozgrywki kwalifikuje się 10 najlepszych riderów /EMX 65 i 85/ z każdej strefy. DUUSTa w Czechach reprezentować będzie Maks Chwalik. Trzymamy kciuki!

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2017-07-12, 17:09:30
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Grudzień 2018 »
  N P W Ś C P S
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

  .:: Pogoda ::.