Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: DUUST RACING Team na półmetku w ORLEN MXMP

DUUST RACING Team na półmetku w ORLEN MXMP

Po czterech rundach Motocrossowych Mistrzostw Polski zawodnicy DUUST RACING Team w czołówce klasyfikacji łącznej cyklu ORLEN MXMP. Gdańskie zawody ORLEN MXMP potwierdziły wysoką formę riderów DUUST RACING Team.

W drugi weekend czerwca najlepsi zawodnicy motocrossu stanęli na starcie 4. rundy ORLEN MXMP. Na perfekcyjnie przygotowanym torze w Borkowie zobaczyliśmy 186 riderów walczących o cenne punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski. Od startu pierwszego wyścigu dało się zauważyć, że w Gdańsku nikt nie odpuści i dwa dni na torze upłyną pod znakiem ekstremalnych emocji.

Zmagania w czwartej rundzie ORLEN MXMP zainaugurowali zawodnicy rywalizujący w klasie MX85. W sobotnie przedpołudnie na maszynie startowej zameldowało się blisko 30. zawodników. Wśród nich piątka z DUUSTa, która w tym sezonie pokazała, że wysokie miejsca w klasyfikacji łącznej nie są dziełem przypadku. Oba sobotnie biegi wygrał Wiktor Małecki z KM Cross Lublin. Drugi w stawce osiemdziesiątek był uzdolniony rider DUUST RACING Team Maks Chwalik. Podium uzupełnił Olaf Włodarczak, który w zestawieniu końcowym wyprzedził Aleksandra Świrczaka i Juranda Kuśmierczyka, obaj z DUUSTa.

Klasa MX85: 2. Maks Chwalik, 4. Aleksander Świrczak, 5. Jurand Kuśmierczyk, 24. Filip Grot, 26. Mikołaj Stasiak.

Po osiemdziesiątkach na tor ruszyli zawodnicy walczący w klasie MX2. Na starcie zameldowało się czterech przedstawicieli DUUSTa z liderem klasyfikacji sezonu - Łukaszem Lonką na czele. Po dwóch zaciętych bojach z Karolem Kędzierskim, zawodnik DUUST RACING Team stanął na najwyższym stopniu podium. Trzeci w klasie MX2 był Maciej Więckowski z KM Cross Lublin. TOP 5 uzupełnili zawodnicy DUUST RACING Team, Karol Kruszyński – 4., Arkadiusz Mańk – 5. W klasie MX2 Junior pewne zwycięstwo odniósł Karol Kruszyński.

Klasa MX2 : 1. Łukasz Lonka, 4. Karol Kruszyński (1. MX2 Junior) , 5. Arkadiusz Mańk, 23. Kuba Barczewski (16. MX2 Junior).

Ostatnią odsłoną sobotnich zmagań na torze w Borkowie był pojedynek w klasie MX Master. W stawce najbardziej doświadczonych riderów swoje trzecie zwycięstwo w sezonie odniósł zawodnik DUUST RACING Team Jacek Lonka. Drugie miejsce w Gdańsku zajął Jacek Olszewski, a trzeci był Konstantin Utkin z Ukrainy.

Klasa MX Master: 1. Jacek Lonka.

W niedzielę zmagania na torze w Borkowie otworzyli najmłodsi zawodnicy rywalizujący w cyklu ORLEN MXMP. Na maszynie startowej zameldowali się przedstawiciele klasy MX65. Wśród nich młodzi i zdolni z DUUSTa. Oba wyścigi to mistrzowski pokaz jazdy w wykonaniu Maksa Chwalika. Zawodnik DUUST RACING Team po raz kolejny w tym sezonie nie dał szans rywalom i pewnie wygrał 4. rundę Motocrossowych Mistrzostw Polski. Podium uzupełnił Artur Gałuszka i Wiktor Rafalski. Pozostali zawodnicy DUUSTa wysoko w klasyfikacji końcowej, aż czterech riderów w TOP 10.

Klasa MX65: 1. Maks Chwalik, 5. Jan Kotowicz, 6. Mikołaj Stasiak, 7. Mieszko Polnar, 8. Dawid Zaremba, 23. Piotr Kajrys.

W kategorii MX125 trzech reprezentantów DUUST RACING Team walczyło o zwycięstwo w Gdańsku. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Wojciech Kucharczyk, który zajął drugie miejsce w stawce najszybszych „setkarzy”. Zawody wygrał uczestnik Akademii ORLEN Team Cezary Lewko. Podium uzupełnił Wiktor Jasiński z Automobilklub Gorzowski.

Klasa MX125: 2. Wojciech Kucharczyk, 7. Konrad Dąbrowski, 8. Arkadiusz Pryk.

W królewskiej klasie MX OPEN dominacja zawodników DUUSTa. Dwa równe przejazdy w wykonaniu Łukasza Lonki dały riderowi DUUST RACING Team pewne zwycięstwo w Gdańsku. Drugi na pudle zameldował się Karol Kruszyński, który w zestawieniu końcowym wyprzedził Macieja Więckowskiego (KM Cross Lublin). Pozostali zawodnicy DUUSTa zostali sklasyfikowani w pierwszej dziesiątce zawodów.

Klasa MX OPEN: 1. Łukasz Lonka, 2. Karol Kruszyński, 5. Arkadiusz Mańk, 6. Jakub Barczewski.

W 4. rundzie ORLEN MXMP nie wystartowała Joanna Miller. Zawodniczka DUUST RACING Team w dniach 17-18.06 brała udział w Europen Championship NW Zone and Women w Schwedt. Pierwszy wyścig nasza eksportowa zawodniczka ukończyła na wysokim szóstym miejscu. Niestety w drugim upadek zawodniczki jadącej przed riderką DUUSTa pokrzyżował plany i Polka musiała gonić czołówkę. Zawody w Schwedt Joanna Miller zakończyła na ósmym miejscu.

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2017-06-21, 13:28:33
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Grudzień 2018 »
  N P W Ś C P S
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

  .:: Pogoda ::.