Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Innowacyjne technologie i sprawdzone podczas MXGP

Innowacyjne technologie i sprawdzone podczas MXGP

Opony brytyjskiej marki z serii Geomax odnoszą sukcesy w kolejnych wyścigach MXGP. W tym roku produkty Dunlopa przyczyniły się do zwycięstw Shauna Simpsa i Clementa Desalle`a w wyścigach rozgrywanych w ramach cyklu MŚ.

Wnioski i obserwacje z zawodów rozgrywanych na najwyższym poziomie pozwoliły inżynierom marki rozszerzyć linię opon Geomax o nowy model MX12.

Nowy produkt jest dedykowany do jazdy po piasku i błocie, a jego potencjał znacznie przewyższa możliwości poprzedniego modelu MX11. Lepsze osiągi to zasługa trzech nowych rozwiązań konstrukcyjnych.

Inżynierowie Dunlopa zoptymalizowali profil opony i wzór bieżnika, co wpłynęło na lepsze osiągi na piaszczystych i błotnych nawierzchniach. Dodatkowo zastosowano nową technologię V-Block, która zapewnia lepszą trakcję podczas opuszczania zakrętów i większą powierzchnię styku, co z kolei gwarantuje stabilność podczas hamowania.

Ponadto opracowano nowy wzór bieżnika, który pozwala utrzymać dobrą trakcję i kontrolę uślizgu zarówno w głębokim błocie, jak i piasku. Co więcej, tylną oponę wyposażono w progresywne bloki, które zapewniają zarówno lepszą przyczepność boczną i kontrolę nad uślizgiem, jak i stabilizację podczas pokonywania zakrętów.

Zmieniono także konstrukcję osnowy, co wpłynęło na optymalizację trakcji i lepszą amortyzację wstrząsów. Specjalnie opracowany system kontroli naprężenia osnowy zwiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią, a zastosowany w składzie mieszanki - sprawdzony w oponach MX11 - makrocząsteczkowy polimer zapewnia wysoką trwałość produktu.

„Nieustanne prace nad rozwojem naszych produktów prowadzone w ramach Mistrzostw Świata w Motocrossie pomogły zawodnikom Dunlopa - w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy - sześciokrotnie stanąć na podium. W warunkach intensywnej konkurencji stale dążymy do uzyskania jak najwyższego poziomu osiągów. Zastosowane technologie progresywnych bloków i kontroli naprężenia osnowy zapewniają zawodnikom przyczepność, trwałość i kontrolę niezbędne dla zwycięstwa w najtrudniejszych warunkach” powiedział Andy Marfleet, dyrektor marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA.

Geomax MX12 uzupełniają asortyment opon MX. W ofercie brytyjskiej marki znajduje się też ogumienie Geomax MX3S dedykowane na miękką i średnią nawierzchnię oraz model MX52, który doskonale sprawdza się na nawierzchni od średniej do twardej.

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2017-08-03, 17:28:16
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Styczeń 2019 »
  N P W Ś C P S
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31

  .:: Pogoda ::.