Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Nowa opona Battlecruise H50

Nowa opona Battlecruise H50

Aby zrozumieć miłość do amerykańskich V-twinów, wystarczy popatrzeć, posłuchać i przejechać się... Nic nie przebije satysfakcji z jazdy, podczas której wszystko jest perfekcyjne. Musi temu sprostać także opona Bridgestone – Battlecruise H50.

Opona zadebiutowała na targach Intermot 2016 na wyjątkowej maszynie – Harley-Davidson Forty-Eight. Model Battlecruise H50 został stworzony z najwyższej jakości materiałów oraz oparty na wypracowanych przez Bridgestone zaawansowanych technologiach, dzięki czemu w pełni pozwala cieszyć się jazdą, zapewniając stateczność, kontrolę oraz przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, a także długą żywotność bieżnika.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu opatentowanej przez Bridgestone technologii Ultimate-EYE (U-EYE), która pozwala uzyskać bardzo szczegółowy obraz powierzchni styku gumy i podłoża oraz powstałych wskutek tego naprężeń dla różnych prędkości, obciążeń i kątów, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Podczas testów wykonanych zgodnie z nią inżynierowie mogli precyzyjnie określić, jak opona zachowuje się w kontakcie z nawierzchnią, by w konsekwencji jeszcze skuteczniej zoptymalizować jej kształt. Battlecruise H50 to dopiero druga opona (po Battlax Hypersport S21), która wykorzystuje tę technologię.

Powierzchnia styku opony Battlecruise H50 jest większa, a nacisk rozłożony bardziej równomiernie, co pozytywnie wpływa na sprawność i precyzję pokonywania zakrętów. Przeprowadzone przez Bridgestone testy wykazały, że siły działające na kierownicę są znacznie niższe dla Battlecruise H50 w porównaniu ze zbliżonymi rodzajami opon[i].

Użytkownicy V-ek po założeniu opony H50 nie muszą liczyć kilometrów, ponieważ założeniem producenta było stworzenie opony znacznie bardziej trwałej w porównaniu z modelami innych renomowanych marek[ii]. Aby uzyskać ten efekt, poszerzony został profil czoła tylnej opony, a także opracowana nowa mieszkanka bieżnika. Użytkownik opony może także cieszyć się bardzo dobrym tłumieniem drgań i wstrząsów, które są możliwe dzięki zoptymalizowaniu pionowej sztywności przedniej opony.

Opona Battlecruise H50 jest dostępna w sprzedaży w czterech rozmiarach na przednie i tylne koło.[i] W porównaniu z oponami Dunlop stanowiącymi oryginalne wyposażenie. Rezultaty uzyskane na podstawie wewnętrznych testów na torze w Japonii w lipcu 2016 roku dla rozmiarów 130/90B16 i 150/80B16

[ii] W porównaniu z oponami Dunlop stanowiącymi oryginalne wyposażenie. Rezultaty uzyskane na podstawie wewnętrznych testów na torze w Japonii w lipcu 2016 roku dla rozmiarów 130/90B16 i 150/80B16

 

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2017-04-11, 12:39:58
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Styczeń 2019 »
  N P W Ś C P S
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31

  .:: Pogoda ::.