Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Dunlop RoadSmart III SC dla skuterów

Dunlop RoadSmart III SC dla skuterów

Po sukcesie najnowszych opon Dunlop RoadSmart III w niezależnych testach, marka zapowiedziała poszerzenie nagradzanej linii ogumienia o nowy wariant stworzony z myślą o rosnącym rynku wysokiej klasy skuterów turystycznych i sportowych.

Dunlop RoadSmart III SC został zaprojektowany, aby zapewniać wysokie osiągi przez cały rok. Nowy produkt jest pozycjonowany powyżej dobrze znanej serii ScootSmart w kompleksowej ofercie opon Dunlop.

 

Najwyższy segment skuterów stał się popularny wśród motocyklistów, którzy poszukują wygodnego pojazdu do codziennego użytkowania, a jednocześnie chcieliby jeździć usportowioną i zwinną maszyną w stylu lekkiego motocykla sportowo-turystycznego. Tego rodzaju wymagania stawiają interesujące wyzwanie projektantom opon. Dlatego Dunlop postanowił połączyć sprawdzone technologie z nowymi rozwiązaniami by sprostać temu trudnemu wyzwaniu.

 

W rezultacie w RoadSmart III SC zastosowano ten sam wzór bieżnika iGT, co w RoadSmart III. Zapewnia on optymalne usuwanie wody i równomierne zużycie. Technologia (JLB) to kolejna która została przejęta z opony sportowo-turystycznej. Jest to jednocześnie pierwsze w gamie  opon do skuterów zastosowanie rozwiązania, które zapewnia stabilny obszar styku z nawierzchnią, ogranicza odkształcenia i nadmierne nagrzewanie opony..

 

Wprowadzenie nowej technologii: Camber Thrust Tuning (CTT)

 

W oponie RoadSmart III SC zastosowano nową technologię Dunlop - Camber Thrust Tuning, która umożliwia progresywne i łatwe pokonywanie zakrętów. Kiedy motocykl pochyla się w zakrętach, różnica kąta pochylenia koła między skręcającą oponą przednią, a ustawioną na wprost oponą tylną może utrudniać skręcanie i prowadzenie. O ile zjawisko to może być pożądane w motocyklu sportowym, gdyż zwiększa czułość kierowania podczas jazdy z bardzo dużymi prędkościami, to w przypadku skuterów się nie sprawdza. W rezultacie technologia CTT opracowana przez Dunlop zmniejsza siłę potrzebną do prowadzenia pojazdu. Dunlop dostosował kształt ściany bocznej opony w taki sposób aby zwiększyć łatwość skręcania, co stanowi doskonałą zaletę dla miejskich użytkowników, którzy chcą pokonywać zakręty zwinnie i szybko

 

RoadSmart III zdobyła już liczne nagrody w niezależnych testach. Magazyn Motorrad* opisał ją jako sportowo-turystyczną oponę, która „jest bardzo dobrze zrównoważona i daje wielką przyjemność z jazdy”, stwierdzając przy tym,  że “Dunlop daje poczucie pewności na mokrych nawierzchniach”

 

Dmitri Talboom, Menedżer Produktu na Europę w Dunlopie jest przekonany, że dzięki poszerzeniu oferty opon o fabryczne wyposażenie wysokiej klasy skuterów, motocykliści przekonają się, że RoadSmart III SC to lider w swoim sektorze: “Łącząc sprawdzone technologie, takie jak bieżnik iGT i opasanie JLB z najnowszym rozwiązaniem Camber Thrust Tuning, jesteśmy pewni, że oferujemy optymalny wybór użytkownikom mocniejszych i usportowionych skuterów producentów takich jak BMW, Kymco, Suzuki, SYM i Yamaha.”

 

Opona Dunlop RoadSmart III SC cieszy się  uznaniem wiodącego producenta motocykli. Yamaha postanowiła wyposażyć model Tmax 530 rocznika 2017 w oponę Dunlop RoadSmart III SC.

 

Opona RoadSmart III jest dostępna w dwóch rozmiarach przednich (120/70R14 i 120/70R15) oraz dwóch rozmiarach tylnych (160/60R14 i 160/60R15) dla szerokiej grupy skuterów.

 

* Uwagi cytowane za Motorrad ReifenTest, wydanie 13/2016, data publikacji: czerwiec 2016.

Autor: Informacja Prasowa
Data: 2017-01-25, 11:39:14
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Styczeń 2019 »
  N P W Ś C P S
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31

  .:: Pogoda ::.