Login:

Hasło:

Zapomniałem hasła?

Nie mam konta. Rejestracja

.:: Sondaż ::.

Moim zdaniem stodwudziestkipiątki prowadzone przez posiadaczy samochodowego prawa jazdy:
 Zwiększają bezpieczeństwo na drogach
 Zmniejszają bezpieczeństwo na drogach
 Nie mają wpływu na bezpieczeństwo
Wyniki

.:: Rozrywka ::.

:: Filmy z Youtube pomagają policji?

Filmy z Youtube pomagają policji?

Przeglądając Youtube bardzo łatwo natknąć się na filmy, w których główni bohaterowie nie tylko przekraczają granice wyznaczane kodeksem drogowym, ale również granice wyobraźni, zdrowego rozsądku i.. niejednokrotnie poczytalności.

Nikogo zapewne nie dziwi fakt, że zależy nam, podobnie jak wielu innym środowiskom na "cywilizowaniu" obrazu motocyklisty w oczach społeczeństwa. Zapytaliśmy policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku jak się mają nagrania np.: motocyklistów wykraczających poza zdrowy rozsądek, prezentowane np. na Youtube.

 

Jak poinformował nas Michał Sienkiewicz z zespołu prasowego KW Gdańsk: Każdy materiał, który w jakimkolwiek stopniu ukazuje wizerunek sprawcy - czy to przestępstwa czy też wykroczenia może być dowodem w sprawie. Jeżeli chodzi o filmy zamieszczane w Internecie, oczywiście mogą być one wykorzystane przez policjantów w trakcie dalszego postępowania. Policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej są w stanie „namierzyć” sprawcę przestępstwa...

 

Zwykle z różnych zaawansowanych technik korzysta Wydział Wywiadu Kryminalnego, ale inne jednostki również mają takie możliwości i korzystają z nich w miarę potrzeb. Nie ma w policji póki co komórki odpowiedzialnej za wyłapywanie i wymierzanie sprawiedliwości użytkownikom dróg, których zawodzi instynkt samozachowawczy.

 

Niemniej łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której jako porządni i prawi obywatele przemieszczamy się ulicami naszego kochanego miasta na motocyklu, a tu nagle wtargnęło tuż przed motocykl auto wyjeżdżające z parkingu lub drogi podporządkowanej i nie byliśmy w stanie go ominąć. Co wówczas mówi kierowca samochodu policjantowi, który pisze protokół ze zdarzenia? "jechał jak wariat!!!". My jeśli będziemy w stanie cokolwiek powiedzieć, to tyle, że to nieprawda, a ten gość z auta powinien jeździć taczką na budowie, a nie autem. Sprawa toczy się dalej, o to, kto za darmo naprawi swój pojazd. Wówczas gdy dojdzie do sprawy nie tylko policjanci, ale również poszkodowany siada przy necie i zgrywa wszelkie materiały, na których pokazywaliśmy, jacy to jesteśmy "wspaniali" i radzimy sobie z wyprzedzaniem na ciągłej, pasach jadąc na tylnym kole, itp. Bez względu na to w jakiej instancji sprawa będzie się rozstrzygać - łatwo się domyślić, że z takim wizerunkiem i dowodami przygotowanymi na nasze własne życzenie - szala zwycięstwa w tej nierównej walce, przechyli się zdecydowanie i nieodwracalnie na korzyść człowieka, który po prostu nas zlekceważył.

 

Należy również pamiętać, że przy notorycznym i permanentnym "zakłucaniu spokoju" na jedynej równej dwupasmówce w mieście sfrustrowany mieszkaniec pobliskiego osiedla może złożyć doniesienie o popełnieniu wykroczenia. Może również posłużyć zdjęciami, które zrobił telefonem komórkowym i nagraniami uwiecznionymi na YT. Wówczas policja chce, czy nie - musi zająć się sprawą.

 

Wiemy już od dłuższego czasu, że nie tylko tablica rejestracyjna jest elementem pozwalającym zidentyfikować właściciela motocykla, ale również "inne cechy szczególne", m.in.: strój, kask, kolor i model motocykla. I to dotyczy nie tylko wykroczeń zarejestrowanych przez foto i wideorejestratory, ale również przez... przyjaciół głównych bohaterów... Niestety jak widać - wiatr we włosach i wolność również mają pewne granice... Szerokości - lewa w górę...

Autor: Paweł Kot
Data: 2012-04-05, 00:08:52
Ocena artykułu
9.8

:: Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

.:: Moja strefa ::.

.:: Shoutbox ::.

  Musisz się zalogować, aby móc pisać w Shoutboksie.

  .:: Kalendarz ::.

  
  « Styczeń 2019 »
  N P W Ś C P S
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31

  .:: Pogoda ::.